Ezt olvasta már?


A helytelen életmód a gyermekeket is cukorbetegséggel fenyegeti

A korábban öregkori jelenségnek gondolt cukorbetegség a helytelen életmód és az elhízás miatt a gyermekek között is egyre gyakoribb, de figyelni kell a liszt- és tejfehérje-érzékenységre is - mondta Miháldy Kinga, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) dietetikusa az M

A szakértő hangsúlyozta, hogy tejfehérje-allergia, gluténérzékenység vagy cukorbetegség esetén a gyermekek különleges étrendet igényelnek, ehhez pedig az óvodai és iskolai menzáknak is igazodniuk kell. Az OGYÉI ezért felhívást intézett a közétkeztetésben részt vevőkhöz olyan recepteket várva, amelyek megfelelnek a diétás étrend előírásainak - közölte.

A pályázat részleteiről szólva ismertette, hogy a receptverseny résztvevőinek 10 napos étrendet kell beküldeniük, ezeket pedig egy szakmai zsűri, valamint gyermekekből és szülőkből álló bíráló bizottság fogja értékelni. A legjobbakat az OGYÉI a www.merokanal.hu oldalon közzé is teszi, hogy ne csak a közétkeztetésben részt vevők, hanem a szülők és a pedagógusok is hasznos receptötleteket gyűjthessenek a diétás étrendhez - tette hozzá.







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Alig kezdődött el a hét, újra emelkednek az üzemanyagárak

A héten ez már a második drágulás.

Kiderült, mikor érkezik a tartós hideg

Fogcsikorgató, havas tél köszönt be? Megszólalt azt időjós.

Reagált a legfőbb ügyész „Paks II. eltitkolt ügyeire”

Keresztes László Lóránt képviselő nevezte így azt, hogy az építési területről veszélyes hulladékot helyezhettek el illegálisan. 

Végleg eltűnhet a korhatár a CSOK Pluszból – Sok magyar család fellélegezhet

A 41 év feletti nők is megkaphatják a CSOK Pluszt – ha a tervezet elfogadásra kerül.

Hogy működik a Polar klíma távirányító? Minden funkció és trükk, amit érdemes ismerni

Mutatjuk, mit jelentenek a távirányító gombjai és kijelzőjén megjelenő "ikonok".

Az ENSZ szerint Moszkva háborús bűnt követ el az ukrán civilek elleni dróntámadásokkal

Oroszország tagadja, hogy szándékosan civileket venne célba, de eddig rendre megtagadta az együttműködést az ENSZ-szel.

A 19 éves Márton Luána újra a taekwondo világbajnoka

A 67 kilós, Madridban élő és edző versenyző esélyt sem hagyott a döntőben brazil ellenfelének.

Bűnösnek vallotta magát a volt japán miniszterelnök gyilkosa

Csak a lőfegyverrel visszaélés vádját vitatja az Abe Sinzót 2022-ben lelövő férfi.

Kikerült a netre 183 millió Gmail-jelszó – szólnak a hírek, a Google cáfol

A Google szerint hamisak azok az állítások, melyek azt állítják, adatszivárgás történt, és kiszivárogtak a gmailes jelszavak.

Jó hírt kapott minden iPhone-os, alapvető változás jön

Hamarosan sokkal könnyebb lesz a fotók és videók kezelése az iPhone-okon, az Apple ugyanis lehetővé teszi, hogy a gyári galéria mellett...

6,1-es erősségű földrengés rázta meg Törökország nyugati részét

A földmozgást Isztambulban is érezni lehetett, halottakról egyelőre nem érkezett hír.

Az olasz külügyminiszter finoman elhatárolódott Orbántól, akinek egyébként ma Salvinivel van találkozója

A magyar kormányfő a pápa és a kormányfő után európai szövetségesét, Matteo Salvini miniszterelnök-helyettest is meglátogatja.

0

Sport

Óriási botrány készül a magyar válogatott játékosoktól hemzsegő ligában

Több száz játékvezető lehet érintett az ügyben.

A győztes el Clásico után idén már aligha léphet pályára a Real Madrid csapatkapitánya

Tavaly októberben elszenvedett súlyos sérülése után itt az újabb csapás.

Az m4sport.hu volt főszerkesztője halt meg túrázás közben a Magas-Tátrában

Rendkívül segítőkész embernek ismerte mindenki a sportújságírót.

Szoboszlai most a Premier League-ben került be az álomcsapatba

A Bajnokok Ligája után a Premier League-ben is a hét csapatában Szoboszlai Dominik.

Évszázados hagyománnyal szakíthatnak idén karácsonykor – pusztán üzleti okokból

Október 15-ére ígértek választ a döntéshozók, ám az tizenkét nap késéssel sem érkezett meg.

A KFC kigúnyolta Lamine Yamalt

Az étteremlánc az el Clásico után „sütögette” a poénokat.

Edzőváltás a Juventusnál: kirúgták Igor Tudort

Három edzőt fizet egy darabig a Juventus, de az ifik trénere vezeti a csapatot.

A technika ördöge közbeszólt, lefújták a mai NB II-es mérkőzést

A Budafok és a Soroksár bajnokiját későbbre halasztották.

A Real Madrid reagált Vinícius kifakadására

A brazil válogatott játékos, Vinícius Junior nem vette jó néven a lecserélését a Barcelona ellen. A Real Madrid csapata reagált a kifakadására.

Brutális ajánlat érkezett az egyik Premier League-klub megvásárlására

Az amerikai üzletember, John Textor vissza akar térni Angliába, miután eladta részesedését a Crystal Palace-nál.

Legendák hibáztatják Yamalt a Real Madrid elleni vereségért

A Real Madrid 2–1-re legyőzte a Barcelonát egy feszült el Clásicón a Santiago Bernabéu stadionban, de a mérkőzés után leginkább a fiatal Lamine Yamal nyilatkozatairól beszélnek.

0
0

Bulvár

Kiszúrtunk valamit Orbán Viktor vatikáni fotóján, ez a háttér sokat elárul

Kiderült, mit kért a kormányfő XIV. Leó pápától.

„Bejött a börtönőr, és azt kiabálta, Geréb, fürdés!” – Geréb Ágnes börtönről és szülésről

Ő tette népszerűvé Magyarországon az otthon szülést, majd az első nőgyógyászként lábbilincsben vitték tárgyalásra.

„Ez az Európa egy csalóé” – tüntetés fogadta Orbán Viktort Rómában

Giorgia Melonival találkozott a kormányfő, flashmob volt a helyszínen.

Nincs menekvés: olyan pusztító vihar közeleg, melyhez foghatót már rég nem láttunk - három ember máris életét vesztette

Három ember már életét vesztette Jamaicán, ahol hamarosan az idei év legnagyobb és legveszedelmesebb vihara törhet ki. A Melissa hurrikán 280 kilométer/órás széllel közelít a karibi ország felé.

Durvul a helyzet – megindultak az amerikai bombázók, majd jött a rendkívüli bejelentés

Venezuela hivatalosan bejelentette, sikeresen felszámolt egy állítólagos CIA által támogatott sejtet, ami egy amerikai hadihajó elleni hamis zászlós támadást tervezett.

Orvosok szerint ezzel a vitamin-kombóval sosem leszünk betegek télen

Ahogy beköszönt a hideg, a legtöbben azonnal a vitaminos polcok felé vesszük az irányt. Mintha az őszi nátha és a téli influenza ellen egyetlen tabletta lenne a biztos megoldás.

Tízmilliárdos áfacsalásra derült fény, a kormány egy éve tudhatott már róla

Az EU területéről érkező földgáz utáni általános forgalmiadó-elcsalására derített fényt a NAV, a kormány egy éve tudhatott a gázmaffia működéséről. Mi történt? Még januárban derítettek fel egy olyan, sz

0